Duobėje atsidūrusiam „Žalgiriui“ – grėsmingosios CSKA iššūkis

Kauno „Žalgiris“ atsidūrė akivaizdžioje duobėje. Fantastiškai sezoną pradėjęs „Žalgiris“ Eurolygoje pirmą kartą šį sezoną patyrė du pralaimėjimus iš eilės, o praėjusį savaitgalį vos neprisižaidė mače su Prienų ekipa.

„Žalgiris“ į duobę įkrito pralaimėjęs Madrido „Real“ ekipai 90:93. Po savaitės kauniečiai buvo sutriuškinti Tel Avivo „Maccabi“ eipos 57:85, o savaitgalį LKL pirmenybėse tik po pratęsimo 103:100 palaužė prieniškius.

Niekaip problemų gynyboje neišsprendžiantys Lietuvos čempionai namuose priima Maskvos CSKA. „Žalgiris“, CSKA ir Pirėjo „Olympiacos“ šiuo metu dalinasi 3-5 vietas ir po 8 turų turi po 5 pergales. Po šio vakaro susitikimo kauniečiai gali šoktelti į antrąją vietą arba nukristi iki devintosios. Toks pat likimas gali ištikti ir CSKA.

Tiesa, Eurolygoje pralaimėjimai buvo patirti be vieno iš pagrindinių komandos žaidėjų – Roko Jokubaičio. COVID-19 virusu susirgęs įžaidėjas praleido du Eurolygos susitikimus, o į aikštę sugrįžo praėjusį savaitgalį. Pergalingose rungtynėse R. Jokubaitis per 20 minučių pelnė 6 taškus ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Tiesa, LKL pirmenybėse sužibėjo iki šiol strigęs Steve‘as Vasturia, kuris nors ir užima svarbią rolę Martino Schillerio schemose, savojo žaidimo Eurolygoje vis dar neranda. LKL pirmenybėse S. Vasturia  pelnė net 25 taškus, išprovokavo 5 pražangas ir surinko 26 naudingumo balus. Negana to, S. Vasturia ketvirtojo kėlinio pabaigoje pataikė sudėtingą tritaškį tiksint paskutinėms susitikimo sekundėms, kuris ir leido „Žalgiriui“ išplėšti pratęsimą.

Nepaisant sugrįžtančio R. Jokubaičio ir sužibusio S. Vasturios, TOPsport ekspertai šių rungtynių favorite laiko CSKA. TOPsport „Žalgirio“ galimybes vertina 30 proc., kai CSKA ekipos – 70 proc. TOPsport prognozuoja, jog CSKA užtikrintai viršys 80 pelnytų taškų ribą, kai kauniečiams ši riba neturėtų būti pasiekiama prieš CSKA.